נעים להכיר, אני נטע שוחט.

אני פיזיותרפיסטית, מטפלת בנשים בתחום שיקום רצפת האגן ובתחום האורתופדי.
אני מתרגלת יוגה, לפעמים שוחה, לפעמים עושה מדיטציה, ולפעמים פילאטיס.
אני חובבת צילום ואוהבת לטייל. מכורה לשמיים – כחולים, מעוננים, גשומים, של יום ושל לילה…
ויותר מהכל – אני נשואה ליפתח, אמא של אלמה.

בשנה הרביעית והאחרונה ללימודי הפיזיותרפיה, במהלך קורס בחירה, ניטעו בי זרעי המודעות לתחום הטיפול ברצפת האגן. תשוקתה של המרצה, יהודית שריג ז״ל, היתה פשוט – מדבקת.

מאז סיום לימודי הפיזיותרפיה נחשפתי לתחומי ענין ועיסוק שונים: עבדתי במרכז שיקום בו פגשתי אנשים עם פגיעות אורתופדיות ונוירולוגיות, ונחשפתי לתחום הטיפול בכאב. שהינו בחו“ל, שם פיתחתי וניהלתי יחידת פיזיותרפיה, פגשתי בקליניקה אנשים מכל העולם, הרחבתי ידע מקצועי, וגם הריתי וילדתי. כשחזרנו ארצה המשכתי לעסוק בפיזיותרפיה אורתופדית ובשיקום נוירולוגי.

בכל אחת מהתחנות השתמשתי גם בידע שרכשתי באותו קורס מבוא לשיקום רצפת האגן, מתוך תחושת שליחות – להביא את נושא רצפת האגן למודעות של נשים (בעיקר) וגברים (גם).

נטע שוחט - שיקום רצפת האגן ושיקום אורתופדי

כששבנו ארצה השתתפתי בקורס שיקום רצפת האגן מקיף ומרתק. סופסוף רכשתי את הכלים שחסרו לי עד כה – הכלים לבדוק ולאבחן, והיכולת להעמיק בבירור ובטיפול של ליקויים שבאים לידי ביטוי בתפקוד רצפת האגן.

בהדרגה ניתבתי את עצמי אל תחום בריאות האישה, הרחבתי את העיסוק ואת הלמידה בתחום, ובשנים האחרונות אני מתמקדת בעבודה עם נשים – הן בהקשר של שיקום רצפת האגן והן בטיפול בבעיות אורתופדיות בתקופת ההריון, לאחר הלידה, וגם הרבה-אחרי-לידה.

במפגש עם נשים עולים לעיתים קרובות נושאים כגון חוויות לידה, אמהות ראשונית ואמהות בכלל, אתגרי זוגיות, קשיי הנקה, אובדן של הריון או תינוק, טיפולי פוריות, ועוד. באופן טבעי נוצקים אל תוך הטיפול הפיזיותרפי גם תכנים רגשיים, אשר זקוקים למקום, הכרה, והתייחסות.
כחלק מהשאיפה לתת מענה שלם לנשים על כל מה שהן, למדתי ליווי רגשי בגישת BOT – תרפיה מוכוונת לידה. הכשרה זו מאפשרת לי ללוות נשים במקומות בהם נדרשים בדיוק הדברים האלה – מקום, הכרה והתייחסות. הליווי הרגשי שזור כחוט השני בתוך הטיפול הפיזיותרפי, וכך מתהווה ׳פיזיותרפיה נשית קשובה׳.

ללוות נשים במקומות בהם נדרשים בדיוק הדברים האלה – מקום, הכרה והתייחסות.

למה נשים מגיעות לטיפול

אולי חשוב לך לדעת עלי:

  • בוגרת החוג לפיזיותרפיה באוניברסיטת חיפה, תואר BPT 2005.
  • הסמכות לשיקום רצפת האגן מטעם העמותה לקידום הפיזיותרפיה ומטעם Herman & Wallace
  • נסיון עשיר בפיזיותרפיה אורתופדית, עם הכשרות ספציפיות לטיפול בנשים בהריון ולאחר לידה
  • מלווה רגשית בגישת BOT – תרפיה מוכוונת לידה
  • מדריכת הכנה ללידה
  • הכשרה לשימוש באולטרסאונד שיקומי לרצפת האגן
  • בוגרת קורס בנושא פעילות גופנית בהריון ולאחר לידה
  • מדריכת פילאטיס מטעם Stott Pilates / דניאלה מלאך