שיקום רצפת האגן הנשית

במה מדובר?

נשים בכל גיל ובכל שלב בחיים יכולות לחוות קושי בתפקוד רצפת האגן. קושי יכול להופיע בתוך מיניות צעירה, בתקופת הפריון סביב הריון או אחרי לידה או סביב טיפולי פריון, סביב גיל המעבר, כחלק משיקום מפציעה אורתופדית, בגיל השלישי, ועוד.
בין התלונות השכיחות נמצאים: קושי בשליטה על סוגרים, תכיפות במתן שתן, כאב בעת קיום יחסי מין, צניחת אברי האגן, טחורים, הכנה/שיקום לאחר ניתוח גינוקולוגי, ועוד.
אפשר לקרוא כאן על למה נשים מגיעות לטיפול.

אופן הטיפול

פגישה ראשונה כוללת שיחה על הסיבה שהביאה אותך לטיפול, על תפקוד מערכות נוספות שקשורות לרצפת האגן, על הריונות ולידות שעברת (אם עברת), על בריאותך הכללית, עיסוקך, פעילות גופנית שאת אוהבת לעשות, ועוד.
לאחר השיחה תתבצע בדיקה גופנית – חלקה מתייחסת ליציבה ותנועתיות, חלקה מתמקדת באזור בית החזה והבטן וחלקה בדיקה פנימית – נרתיקית להערכה של רצפת האגן.
בסיום הפגישה תקבלי משוב על הממצאים, על הקשר בינהם לבין הסיבה שבגללה הגעת, ועל הדרך לטפל. בנוסף, תקבלי גם הדרכה מתאימה לתרגול עד המפגש הבא.

פגישות המשך יכללו מעקב אחר שינויים, טכניקות שונות לטיפול, הדרכה מתאימה, ועוד – כל אישה על פי הצרכים הייחודיים שלה.

שיקום רצפת האגן

מתי מומלץ?

כשמשהו מטריד. כל גיל וכל תקופה מתאימים לטיפול, ואין דבר כזה מאוחר מידי לטפל.
מקובל להימנע מבדיקה פנימית במהלך הטרימסטר הראשון להריון ובמהלך תקופת משכב הלידה (שישה שבועות ראשונים). אם משהו מטריד במהלך התקופות האלה – אפשר להתייעץ טלפונית, לקבל הדרכה ראשונית ולחשוב יחד איך להתקדם.

משך הטיפול

מספר פגישות:
מספר הטיפולים משתנה מאישה לאישה וממצב למצב. יש נשים שעבורן פגישה או שתיים מספיקות על מנת לייצר הקלה משמעותית ולתת הדרכה ל׳תפעול׳ עצמי. עבור אחרות יהיה צורך בטיפול בתדירות קבועה או משתנה למשך תקופה עד הטבה מספקת.
משך פגישה ראשונה: שעה ורבע
משך פגישות המשך: שעה

מה העלויות?

עלות פגישה ראשונה:
450 ש״ח
עלות פגישות המשך: 
410 ש״ח

לקביעת טיפול ולהתייעצות
השאירי פרטים ואחזור אלייך

בואי להכיר סוגי טיפולים נוספים

טיפול אורתופדי לנשים
כאבי גב, אגן ואחרים שכיחים בקרב נשים בהריון ואחרי לידה (וגם הרבה אחרי לידה…).
ליווי-Women-Friendly
את צפויה לעבור בדיקה רפואית, או אולי לידה. מה זה מציף בך? מטרת מפגשי ליווי Women Friendly היא הכנה לקראת ׳אתגר רפואי׳ שעומד בפניך ומעורר קושי משמעותי עבורך
מעטפת הריון-לידה
אמהות היא דרך. אני מזמינה אותך לעצור בשלוש תחנות בדרך - שלושה מפגשים בנקודות משמעותיות בדרך ההריון והלידה
הכנה לקראת לידה
טרימסטר שלישי. ההתרגשות וההכנות לקראת הלידה בעיצומן, וכך גם השאלות ואולי החששות...
בדיקה לאחר לידה
בין אם מדובר בלידה נרתיקית מופלאה או סוערת, בלידה קיסרית ידידותית או בהולה - חווית הלידה היא חוויה גופנית ורגשית יוצאת דופן